Vår menighet består av mange forskjellige nasjoner med egne tradisjoner tilknyttet påskefeiringen. En av disse tradisjonene er å samles på Skjærtorsdag til et felles måltid. I flere katolske land bryter man fasten i tidsrommet mellom Høymessen og midnatt denne dagen slik at venner og familie kan samles til fest.

agape

I år inviteres derfor menigheten til felles måltid i menighetssalen etter Skjærtorsdagsmessen. Alle tar med seg litt mat til å dele; salat, kake, pai, gryterett, fingermat – hva som helst. Drikke er ordnet.

Hjertelig velkommen.

Our parish is a diverse community of nations with a multitude of Easter traditions. One of these traditions is to break the fast after the Easter Thursday Mass and gather for a communal meal together with friends and relatives.

This Easter Thursday you are all invited to participate in our clebration. We gather for a meal together in the parish hall after the High Mass. Bring food to share; salad, pie, cake – anything you have. Drinks are supplied.

Welcome.